جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی در میان زنان و مردان سراسر دنیا محسوب می شود در اکثر مواقع جراحی بینی با هدف زیبایی انجام  می شود ، اما در صورتی که عمل بینی توسط یک جراح بینی ماهر و با تجربه انجام گیرد ، می تواند بسیاری از اختلالات تنفسی بیماران را نیز درمان کند.

بینی استخوانی

بینی کل افراد جامعه به سه دسته استخوانی ، گوشتی و غضروفی تقسیم می شود ؛ بینی هایی که غضروف و استخوان محکمی داشته باشند و در مقابل پوست بینی آن ها نازک باشد در دسته بینی های استخوانی قرار می گیرد ؛ بینی های استخوانی علاوه بر موارد ذکر شده معمولا دارای برآمدگی یا قوز نیز می باشند.

 

جراحی بینی استخوانی

اگر بخواهیم به طور دقیق اشاره کنیم باید ذکر کنیم که بینی استخوانی تشکیل شده از 3 لایه اصلی می باشد.

  1. لایه اول ، یک لایه عضلانی بسیار ظریف می باشد که به قسمت زیرین خود متصل است.
  2. منظور از لایه دوم ، همان اسکلت استخوانی غضروفی بینی می باشد.
  3. لایه سوم نیز همان لایه پوشاننده ( مخاط و پوست ) است که در قسمت درونی بینی قرار دارد.

علل قوز یا برآمدگی روی بینی های استخوانی

برآمدگی های بر روی بینی استخوانی می تواند به دلایل متفاوتی هم چون عوامل ارثی و محیطی به وجود آمده باشد.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

انجام جراحی بینی استخوانی به علت وجود پوست نازک تر در مقایسه با جراحی بینی گوشتی بسیار آسان تر می باشد لازم به ذکر است بینی هایی که ترکیبی از استخوان و غضروف می باشند کار جراح بینی را سخت می کنند ؛ اما در حالت کلی جراحی بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی آسان تر بوده و نتیجه بهتری نیز به همراه دارد.

لازم به تذکر است در صورتی که پوست بینی بسیار نازک باشد کار جراح بینی بسیار سخت می شود ، چرا که پوست نازک کوچکترین ایرادات بینی را نشان می دهد.

آیا قوز بینی های استخوانی پس از گذشت مدتی از جراحی بینی برمی گردند ؟

بازگشت برآمدگی و قوز بینی در جراحی بینی های استخوانی به هیچ وجه رخ می دهد ، بنابراین بیماران نباید نگران این مسئله باشند.

هزینه جراحی بینی استخوانی

بیمارانی که قصد اطلاع از هزینه جراحی زیبایی بینی را دارند باید به جراح بینی مراجعه کرده و معاینه بشوند ، چرا که هزینه جراحی زیبایی بینی با توجه به ویژگی های منحصر به فرد بینی هر فرد متفاوت می باشد.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر