جراحی بینی به روش پیزوسرجری + تکنیک به روز و مدرن

با افزایش روز افزون طرفداران جراحی بینی و عمل های زیبایی ، روش ها و تکنیک های مدرن تر ، به روز تر و پیشرفته تری برای آسایش و آرامش خیال متقاضیان ، به دلیل آثار جانبی و عوارض کمتر ، به کمک جراحان بینی آمده است که نسبت به روش های سنتی و قدیمی ارجحیت دارند. یکی از روش های مذکور تکنیک جراحی بینی به روش پیزوسرجری است. شاید برایتان سوال باشد که جراحی بینی به روش پیزوسرجری چگونه انجام می شود و چه فوائدی نسبت به سایر تکنیک ها دارد. در ادامه مقاله از دکتر مجتبی سهراب پور، بهترین جراح بینی در شهر شیراز ، ابتدا توضیحاتی در مورد تکنیک های سنتی میدهیم و بعد مُفصل در مورد این تکنیک کاربردی ، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم که دانستن آن ها برای شما خالی از لطف نیست.

انواع روش های جراحی بینی

رینوپلاستی بعنوان نوعی عمل کم تهاجمی و سر پایی شناخته شده و تکنیک های آن شامل سه دسته رینوپلاستی بینی به روش باز ، بسته و روش اولتراسونیک یا جراحی بینی به روش پیزوسرجری می شوند.

عمل بینی به روش باز. در این روش که با توجه به شرایط زیبا جو مشخص می شود ، جراح بینی در شیراز یا محل مورد سکونتتان ، برشی در فضای بین دو سوراخ بوجود می آورد تا بتواند پوست را بصورت کامل از روی ساختار این عضو جدا کند و به تمام بافت ها ، استخوان و غضروف در زیر پوست دسترسی و تسلط کامل داشته باشد. این روش در بین جراحان گوش ، حلق بینی بسیار مرسوم است و در مواقعی به کار می رود که نیاز به ایجاد تغییرات عمده بر روی بینی باشد. به دلیل دید وسیع در این روش ، جراح بینی می تواند هر نوع تغییری را حین عمل ، بر روی متقاضی انجام دهد.

عمل بینی به روش باز ، بیشتر بر روی بینی های گوشتی ، قوز دار و برای رفع انحرافات شدید به کار می رود. البته این روش کمی تهاجمی تر از دو روش دیگر است و زمان بیشتری را می طلبد. همچنین ، به دلیل جدا شدن پوست از بافت ها ، واکنش طبیعی بدن به این صورت است که مایعاتی زیر پوست جمع می شوند تا جراحات بهبود یابند و همین مسئله عامل اصلی ورم و التهاب است.

عمل بینی به روش بسته. در این تکنیک ، برش جزئی و کمی در زیر بینی بوجود می آید و تغییرات جزئی در این ناحیه انجام می شود. بهترین جراح بینی در شیراز ، از طریق همین برش های کوچک به بافت های مورد نیاز دسترسی محدودی پیدا می کند. این روش ، برای مواقعی کاربرد دارد که بینی نیاز به دستکاری و اعمال تغییرات زیادی نداشته نباشد. این روش نسبت به تکنیک قبلی ، عوارض کمتر و دوره نقاهت و بهبودی کوتاهتری دارد. احتمال ورم و کبودی بینی بعد ار عمل ، در این روش کاهش می یابد چون پوست دستخوش تغییرات زیادی نمی شود.

جراحی بینی به روش اولتراسونیک. در روش جراحی بینی به روش پیزوسرجری ، بهترین جراح بینی در شهر شیراز ، از ابزارهای مخصوصی استفاده می کند ، شبیه آنچه که در دندانپزشکی به کار برده می شود و تغییرات لازم را در نواحی مورد نظر بوجود می آورد. این روش ، مزایا و فوائد زیادی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

جراحی بینی به روش پیزوسرجری چیست؟

به توصیه بهترین متخصص گوش ، حلق و بینی در شیراز ، جراحی بینی به روش پیزوسرجی ، با عنوان عمل رینوپلاستی اولتراسونیک یا پیزوالکتریک (PEI) هم شهرت دارد. در جراحی بینی به روش پیزوسرجری بعنوان جدیدترین روش عمل بینی که دقت بالاتری را نسبت به سایر روش های عمل بینی می طلبد ، با استفاده از ابزار پیزوتوم و امواج اولتراسون ، برش های کوچک و ظریفی در استخوان ها و بافت سخت ایجاد کرده و بطور انتخابی ، بدون آسیب رسانی به سایر بافت های نرم شامل مخاط ، عروق ، اعصاب ، عضلات ، پوست و اندام های داخلی بینی ، تغییرات مورد نظر اعمال می شوند. طی جراحی بینی به روش پیزوسرجری ، جراح بینی باید نهایت دقت و تمرکز خود را به خرج دهد چون خطوط ایجاد شده باید بسیار دقیق تر باشند. متخصص گوش ، حلق و بینی می تواند ترکیبی از این روش با تکنیک باز را استفاده نماید.
در مقایسه سایر روش های سنتی با جراحی بینی به روش پیزوسرجری درمی یابیم که در تکنیک های سنتی ، جراح بینی برای ایجاد تغییرات میبایست در صورت لزوم ، استخوان بینی را با استفاده از انواع قلم و چکش بشکند و یا سوهان کشی نموده و تغییرات مورد نیاز را بر آن اجرا کند ولی در این روش ، احتمال شکستگی و ضربه کمتر است. در نتیجه ، جراحات و آسیب کمتری به بافت های زیرین بینی وارد می شود.

جراحی بینی به روش پیزوسرجری یا اولتراسونیک چگونه است؟

در اولین گام ، مثل سایر جراحی ها ، یکی از روش های بی حسی یا بیهوشی به کار می رود. متخصص از دستگاه پیزوتوم برای برش استفاده کرده و با امواج مافوق صوت اولتراسون با فرکانس بالا و ارتعاشات تقریبی 28 تا 36 کیلوهرتز ، برش های مذکور را با دقت زیاد بر روی استخوان ها ایجاد می کند. در همین حین ، تغییرات مورد نیازدر جراحی بینی به روش پیزوسرجری ، بر روی بینی اعمال شده و پس از انجام تمام مراحل ، متقاضی به بخش ریکاوری منتقل می شود. این روش ، خیلی امن و مطمئن است و معمولاً نتایج مطلوب و رضایت بخشی در پی دارد.

ترکیب جراحی بینی به روش پیزوسرجری با تکنیک باز

در عمل بینی به روش باز ، برای دسترسی وسیع تر بهترین پزشک در شیراز به بافت های داخلی بینی ، ابتدا سطح زیادی از پوست برش خورده و از استخوان جدا می شود. بعد جراح بینی ، دستگاه مذکور را با تمرکز و دقت زیاد بکار میگیرد و تغییرات لازم از جمله برش دقیق و صاف استخوان و غضروف اعمال می شوند.

مزایا و فوائد جراحی بینی به روش پیزوسرجری

به نقل از بهترین جراح گوش ، حلق و بینی در شیراز ، جراحی بینی به روش پیزوسرجری برای اصلاح فرم بینی ، نقاط قوت و مثبت زیادی دارد و می تواند اولویت بالاتری را به خود اختصاص دهد. همانطور که اشاره کردیم ، جراحی بینی به روش پیزوسرجری با دقت ، ظرافت و ملایمت بیشتری انجام می شود و بهترین شکل را به بینی می دهد. همچنین ، بخاطر آسیب های کمتری که به بافت ها ، استخوان ها و ساختارهای این ناحیه وارد می شود ، در نتیجه کبودی و ورم کمتر شده و دوره نقاهت کوتاه تری را هم نیاز دارد و متقاضی زود تر از سایر روش ها بهبود می یابد.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی به روش پیزوسرجری

همانطور که قبلاً بیان کردیم ، جراحی بینی به روش پیزوسرجری بخاطر دقتی که در عمل رینوپلاستی می طلبد ، برای کسانی مناسب تر است که بینی های قوز دار و استخوانی دارند. همچنین ، افرادی که دارای انحراف بینی هستند استفاده از روش پیزوسرجری بیشتر برای آن ها کاربرد دارد. در کل ، برای اصلاح و ترمیم استخوان و بی نظمی و عدم تقارن ، استفاده از این روش کاربرد بیشتری دارد و نتیجه مطلوبتری به جای می گذارد. در صورتیکه تنها هدف از جراحی بینی ، اصلاح شکل غضروف یا بافت های نرم باشد ، این روش انتخاب مناسبی برای عمل نیست و توصیه نمی شود چون پیزوتوم نمی تواند بافت های غضروفی را برش دهد و استخوان های محکم ، قابلیت دریافت امواج اولتراسونیک را دارند.

در هر صورت ، قبل از تصمیم به عمل ، بهترین پزشک را در شیراز و سایر شهرها انتخاب کرده و حتماً قبل از عمل یک جلسه با ایشان هماهنگ کنید. پزشک با توجه به نوع و فرم بینی ، ضخامت پوست ، بررسی سوابق پزشکی و مشاهده نتیجه آزمایش ها و تست های تصویربرداری ، یکی از روش های مناسب مثل جراحی بینی به روش پیزوسرجری را برای شما درنظر می گیرد.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر