جراحی بینی به روش پیزوسرجری + تکنیک به روز و مدرن

با افزایش روز افزون طرفداران جراحی بینی و عمل های زیبایی ، روش ها و تکنیک های مدرن تر ، به روز تر و پیشرفته تری برای آسایش و آرامش خیال متقاضیان ، به دلیل آثار جانبی و عوارض کمتر ، به کمک جراحان بینی آمده است که نسبت به روش های سنتی و قدیمی ارجحیت دارند. یکی از روش های مذکور تکنیک جراحی بینی به روش پیزوسرجری است. شاید برایتان سوال باشد که جراحی بینی به روش پیزوالکتریک چگونه انجام می شود و چه فوائدی نسبت به سایر تکنیک ها دارد. در ادامه مقاله از دکتر مجتبی سهراب پور، بهترین جراح بینی در شهر شیراز ، ابتدا توضیحاتی در مورد تکنیک های سنتی میدهیم و بعد مُفصل در مورد این تکنیک کاربردی ، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم که دانستن آن ها برای شما خالی از لطف نیست.

 

 

انواع روش های جراحی بینی

رینوپلاستی بعنوان نوعی عمل کم تهاجمی و سر پایی شناخته شده و تکنیک های آن شامل سه دسته رینوپلاستی بینی به روش باز ، بسته و روش اولتراسونیک یا جراحی بینی پیزوسرجری می شوند.

عمل بینی به روش باز. در این روش که با توجه به شرایط زیبا جو مشخص می شود ، جراح بینی در شیراز یا محل مورد سکونتتان ، برشی در فضای بین دو سوراخ بوجود می آورد تا بتواند پوست را بصورت کامل از روی ساختار این عضو جدا کند و به تمام بافت ها ، استخوان و غضروف در زیر پوست دسترسی و تسلط کامل داشته باشد. این روش در بین جراحان گوش ، حلق و بینی بسیار مرسوم است و در مواقعی به کار می رود که نیاز به ایجاد تغییرات عمده بر روی بینی باشد. به دلیل دید وسیع در این روش ، جراح بینی می تواند هر نوع تغییری را حین عمل ، بر روی متقاضی انجام دهد.

عمل بینی به روش باز ، بیشتر بر روی بینی های گوشتی ، قوز دار و برای رفع انحرافات شدید به کار می رود. البته این روش کمی تهاجمی تر از دو روش دیگر است و زمان بیشتری را می طلبد. همچنین ، به دلیل جدا شدن پوست از بافت ها ، واکنش طبیعی بدن به این صورت است که مایعاتی زیر پوست جمع می شوند تا جراحات بهبود یابند و همین مسئله عامل اصلی ورم و التهاب است.

نتیجه اعتماد به بهترین جراح بینی شیراز بینی طبیعی و زیبا

 

عمل بینی به روش بسته. در این تکنیک ، برش جزئی و کمی در زیر بینی بوجود می آید و تغییرات جزئی در این ناحیه انجام می شود. بهترین جراح بینی در شیراز ، از طریق همین برش های کوچک به بافت های مورد نیاز دسترسی محدودی پیدا می کند. این روش ، برای مواقعی کاربرد دارد که بینی نیاز به دستکاری و اعمال تغییرات زیادی نداشته نباشد. این روش نسبت به تکنیک قبلی ، عوارض کمتر و دوره نقاهت و بهبودی کوتاهتری دارد. احتمال ورم و کبودی بینی بعد ار عمل ، در این روش کاهش می یابد چون پوست دستخوش تغییرات زیادی نمی شود.

جراحی بینی به روش اولتراسونیک. در روش جراحی بینی به روش پیزوسرجری ، بهترین جراح بینی در شهر شیراز ، از ابزارهای مخصوصی استفاده می کند ، شبیه آنچه که در دندانپزشکی به کار برده می شود و تغییرات لازم را در نواحی مورد نظر بوجود می آورد. این روش ، مزایا و فوائد زیادی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

جراحی بینی به روش پیزوسرجری چیست؟

به توصیه بهترین متخصص گوش ، حلق و بینی در شیراز ، جراحی بینی به روش پیزوسرجی ، با عنوان عمل رینوپلاستی اولتراسونیک یا پیزوالکتریک (PEI) هم شهرت دارد. در جراحی بینی به روش پیزوسرجری بعنوان جدیدترین روش عمل بینی که دقت بالاتری را نسبت به سایر روش های عمل بینی می طلبد ، با استفاده از ابزار پیزوتوم و امواج اولتراسون ، برش های کوچک و ظریفی در استخوان ها و بافت سخت ایجاد کرده و بطور انتخابی ، بدون آسیب رسانی به سایر بافت های نرم شامل مخاط ، عروق ، اعصاب ، عضلات ، پوست و اندام های داخلی بینی ، تغییرات مورد نظر اعمال می شوند. طی جراحی بینی به روش پیزوالکتریک ، جراح بینی باید نهایت دقت و تمرکز خود را به خرج دهد چون خطوط ایجاد شده باید بسیار دقیق تر باشند. متخصص گوش ، حلق و بینی می تواند ترکیبی از این روش با تکنیک باز را استفاده نماید.
در مقایسه سایر روش های سنتی با جراحی بینی به روش پیزوسرجری درمی یابیم که در تکنیک های سنتی ، جراح بینی برای ایجاد تغییرات میبایست در صورت لزوم ، استخوان بینی را با استفاده از انواع قلم و چکش بشکند و یا سوهان کشی نموده و تغییرات مورد نیاز را بر آن اجرا کند ولی در این روش ، احتمال شکستگی و ضربه کمتر است. در نتیجه ، جراحات و آسیب کمتری به بافت های زیرین بینی وارد می شود.

 

 

جراحی بینی به روش پیزوسرجری یا اولتراسونیک چگونه است؟

در اولین گام ، مثل سایر جراحی ها ، یکی از روش های بی حسی یا بیهوشی به کار می رود. متخصص از دستگاه پیزوتوم برای برش استفاده کرده و با امواج مافوق صوت اولتراسون با فرکانس بالا و ارتعاشات تقریبی 28 تا 36 کیلوهرتز ، برش های مذکور را با دقت زیاد بر روی استخوان ها ایجاد می کند. در همین حین ، تغییرات مورد نیازدر جراحی بینی به روش پیزوسرجری ، بر روی بینی اعمال شده و پس از انجام تمام مراحل ، متقاضی به بخش ریکاوری منتقل می شود. این روش ، خیلی امن و مطمئن است و معمولاً نتایج مطلوب و رضایت بخشی در پی دارد.

ترکیب جراحی بینی به روش پیزوسرجری با تکنیک باز

در عمل بینی به روش باز ، برای دسترسی وسیع تر بهترین پزشک در شیراز به بافت های داخلی بینی ، ابتدا سطح زیادی از پوست برش خورده و از استخوان جدا می شود. بعد جراح بینی ، دستگاه مذکور را با تمرکز و دقت زیاد بکار میگیرد و تغییرات لازم از جمله برش دقیق و صاف استخوان و غضروف اعمال می شوند.

مزایا و فوائد جراحی بینی به روش پیزوسرجری

به نقل از بهترین جراح گوش ، حلق و بینی در شیراز ، جراحی بینی به روش پیزوالکتریک برای اصلاح فرم بینی ، نقاط قوت و مثبت زیادی دارد و می تواند اولویت بالاتری را به خود اختصاص دهد. همانطور که اشاره کردیم ، جراحی بینی به روش پیزوسرجری با دقت ، ظرافت و ملایمت بیشتری انجام می شود و بهترین شکل را به بینی می دهد. همچنین ، بخاطر آسیب های کمتری که به بافت ها ، استخوان ها و ساختارهای این ناحیه وارد می شود ، در نتیجه کبودی و ورم کمتر شده و دوره نقاهت کوتاه تری را هم نیاز دارد و متقاضی زود تر از سایر روش ها بهبود می یابد.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی به روش پیزوسرجری

همانطور که قبلاً بیان کردیم ، جراحی بینی به روش پیزوالکتریک بخاطر دقتی که در عمل رینوپلاستی می طلبد ، برای کسانی مناسب تر است که بینی های قوز دار و استخوانی دارند. همچنین ، افرادی که دارای انحراف بینی هستند استفاده از روش پیزوسرجری بیشتر برای آن ها کاربرد دارد. در کل ، برای اصلاح و ترمیم استخوان و بی نظمی و عدم تقارن ، استفاده از این روش کاربرد بیشتری دارد و نتیجه مطلوبتری به جای می گذارد. در صورتیکه تنها هدف از جراحی بینی ، اصلاح شکل غضروف یا بافت های نرم باشد ، این روش انتخاب مناسبی برای عمل نیست و توصیه نمی شود چون پیزوتوم نمی تواند بافت های غضروفی را برش دهد و استخوان های محکم ، قابلیت دریافت امواج اولتراسونیک را دارند.

در هر صورت ، قبل از تصمیم به عمل ، بهترین پزشک را در شیراز و سایر شهرها انتخاب کرده و حتماً قبل از عمل یک جلسه با ایشان هماهنگ کنید. پزشک با توجه به نوع و فرم بینی ، ضخامت پوست ، بررسی سوابق پزشکی و مشاهده نتیجه آزمایش ها و تست های تصویربرداری ، یکی از روش های مناسب مثل جراحی بینی به روش پیزوسرجری را برای شما درنظر می گیرد.

 

جراحی-بینی-پیزوسرجری--دکتر-سهراب-پور

 

تفاوت جراحی پیزوالکتریک و عمل بینی سنتی

در جراحی زیبایی بینی با استفاده از روش پیزوسرجری یا روش اولتراسونیک ، جراح برای اینکه بتواند دستگاه را به طور مناسبی جاساز کند بایستی پوست بینی را به طور وسیع و گسترده ای باز کند. علاوه بر تمام این موارد ، این تکنیک تنها همزمان با روش جراحی بینی باز انجام می پذیرد. به صورت کلی می توان گفت که امروزه ، جراحی های بینی طولانی مدت که همراه با برش های زیاد یا حتی اضافه بوده است کاملا از بین رفته است.
با پیشرفت علم و دانش در صنعت پزشکی ، پزشکان توانسته اند تا تحولات عظیمی را در حوزه جراحی زیبایی بینی ایجاد کنند. در واقع افرادی که این روزها قصد انجام رینوپلاستی را دارند باید بدانند که با تکنیک های امروزی به خصوص جراحی بینی به روش پیزوسرجری دیگر نیازی به انجام عمل های طولانی مدت و سخت نیست و می توان با گذراندن دوران نقاهت بسیار کوتاه به سرعت به زیبایی مد نظر خود برسید.

آیا جراحی بینی به روش پیزوسرجری دردناک است؟

یکی از نگرانی های بیماران در خصوص میزان دردی که قرار است متحمل شوند میباشد . عمل بینی به روش پیزوالکتریک ، به صورت جراحی باز انجام می شود و در مقایسه با روشهای سنتی ، از آنجا که برای شکستن استخوانها از قلم و چکش و سوهان کشی های مرسوم استفاده نمیشود و بافت نرم آسیبی نمی بیند ؛ درد و تورم حاصله بسیار کمتر از روشهای قدیمی بوده و معمولا بیماران شکایت خاصی از درد نداشته و با استفاده از داروهای مسکن عادی قابل کنترل میباشد. از همین رو احساس درد مختصر بعد از جراحی ، کاملا قابل انتظار بوده و نباید در رابطه با آن ترس و نگرانی خاصی داشت.
بهتر است نکات مراقبتی که پزشک به شما گوش زد می کند را به خوبی به یاد داشته باشید و به آن ها عمل کنید تا بتوانید به نتایج مورد نظر خود برسید و با عوارض جانبی کمتری رو به رو شوید.

اقدامات قبل از جراحی بینی پیزوسرجری

مهم ترین قدم در فاز اقدامات قبل از جراحی بینی به روش پیزوسرجری ، دقت عمل به خرج دادن در انتخاب بهترین جراح بینی و برخوردار از تسلط و احاطه کامل در حوزه جراحی بینی به روش اولتراسونیک ، بعنوان یک تکنیک کارآمد در حوزه زیبایی بینی است.

برای اینکه عوارض بعد از جراحی بینی به روش پیزوسرجری ، تا حد امکان مهار شود و بهترین نتیجه را به دست آورید ، لازم است در انتخاب پزشک جراح بینی خود دقت عمل زیادی داشته باشید. صحبت کردن با پزشک در طول جلسه مشاوره در خصوص انتظارات و انچه دوست دارید درظاهر بینی‌تان اتفاق بیافتد و ایراداتی در بینی که برای تان آزار دهنده است و مایل به اصلاح آنها هستید ، کمک می کند تا به نتیجه دلخواه و رضایت بخش خود نزدیک تر شوید.
پزشک ، دستورمنع مصرف برخی آیتم ها از قبیل سیگار و الکل یا داروهای رقیق کننده خون را دو هفته قبل از عمل بینی صادر می کند.

لازم است این دستورات را جدی گرفته و آنها را طبق توصیه پزشک انجام دهید.

  • چند ساعت قبل از جراحی بینی به روش پیزوسرجری ، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
  • آزمایش‌های توصیه شده توسط جراح را انجام داده و نتیجه را به ایشان گزارش دهید. جراح بینی شما از اطلاعات به دست آمده از این آزمایش ها برای ترسیم طرح درمان شما استفاده می کند.
  • نوشیدن آب به اندازه کافی را فراموش نکنید. هر قدر بدن شما بیشتر هیدراته باشد ، از شرایط بهتری برای قرار گرفتن زیر تحت جراحی بینی به روش پیزوسرجری ، برخوردار خواهد بود.
  • در هفته های منتهی به روز جراحی ، تا جاییکه می توانید از قرارگرفتن در برابر تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید و حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

دقت عمل به خرج دادن در اجرای اقدامات توصیه شده در هفته های منتهی به روز جراحی بینی به روش پیزوسرجری به شما کمک می کند تا با آمادگی بیشتری وارد فاز جراحی بینی شوید.

پاسخ

تماس با دکتر