جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : افرادی که در صدد انجام جراحی بینی هستند البته به جز معدود مواردی تمایل به جراحی بینی فانتزی ندارند و عموما خواهان جراحی بینی طبیعی می باشند ، لذا بدین منظور به دنبال انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی می باشند.

به طور کلی در جراحی بینی طبیعی ، اولین و مهم ترین پارامتری که جراح بینی باید مدنظر داشته باشد رعایت تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت در عین حفظ عملکرد بینی می باشد.

جراحی بینی طبیعی

ویژگی های جراحی بینی طبیعی

جراح بینی ، در جراحی بینی طبیعی باید موارد ذیل را مد نظر داشته باشد :

 • زاویه بین لب و بینی متناسب با حد استاندارد باشد.
 • قوس روی بینی بسیار ناچیز باشد.
 • فرورفتگی طبیعی پشت بینی حفظ گردد.
 • حفره های بینی حالت طبیعی خود را حفظ نمایند.
 • نوک بینی تیز و فرم دار نشود.

فرآیند جراحی بینی طبیعی

لازم به ذکر است که در جراحي بيني طبيعي ، می بایست عمده تغییرات در پشت بینی و در قسمت نوک بینی انجام گیرد و از ایجاد تغییر زیاد روی بافت و ساختار بینی خودداری شود.

در جراحي يیني طبيعي نیز مانند سایر جراحی های بینی یکی از روش های جراحی بینی باز یا بسته که در ادامه به توضیح مختصری راجع به هر یک می پردازیم ، بر اساس تشخیص پزشک انتخاب می شود.

جراحی بینی به روش باز

یک برش کوچک روی کلوملا ایجاد می شود ، سپس جراح بینی پوست بینی را از روی اسکلت بینی بلند کرده و تغییرات لازم را روی بینی اعمال می نماید.

جراحی بینی به روش بسته

در این روش ، همه برش های لازم در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و هیچ برشی روی کلوملا زده نمی شود.

تاثیر نوع بینی در جراحی بینی طبیعی

مازاد بر اثرگذاری جراح بینی در نتیجه جراحی ، نوع بینی نیز در دستیابی به نتایج مطلوب تاثیر بسزایی دارد.

به طور کلی در علم پزشکی ، بینی بر اساس نوع پوست و ساختار غضروف بینی به دو دسته بینی استخوانی و گوشتی تقسیم می شود.

 • بینی استخوانی

این بینی ها به دلیل برخورداری از پوست ظریف و نازک و غضروف مستحکم ، اعمال تغییرات پیچیده و اساسی در آن ها به سهولت انجام پذیر است. به طوری که افرادی که دارای بینی استخوانی هستند کاندید مناسبی برای جراحي بيني طبيعي ، فانتزی و عروسکی می باشند.

 • بینی گوشتی

این نوع از بینی ها دارای پوستی ضخیم و غضروفی ضعیف می باشند ، بنابراین اعمال تغییرات پیچیده روی آن ها در مقایسه با بینی های استخوانی کمی دشوارتر است ، لذا عمدتا جراحان بینی به افرادی که دارای بینی گوشتی هستند توصیه می کنند که  در صورت تمایل به جراحی زیبایی بینی ، جراحي يیني طبيعي انجام دهند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. از رفتن به مکان های شلوغ ، که احتمال وارد شدن ضربه به بینی وجود دارد ، باید اجتناب کنید.
 2. از فین کردن خودداری نمایید.
 3. طبق توصیه جراح بینی ، بهتر است از خندیدن ، حرف زدن و گریه کردن به مدت طولانی اجتناب کنید.

جراحی بینی طبیعی

ورم بعد از عمل بینی

بروز تورم و کبودی پس از جراحی زیبایی بینی ، مسئله ای طبیعی بوده که تمامی بیماران را درگیر کرده و به خودی خود بر طرف می شود ؛ بنابراین جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ لازم به تذکر است با رعایت برخی از موارد می توان موجب تسریع در روند رفع تورم و کبودی ناشی از عمل بینی شد ؛ در ذیل به برخی از مهم ترین این موارد اشاره شده است :

 • استفاده از کمپرس یخ
 • ساخت زاویه 30 درجه در حین خواب و استراحت
 • قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید
 • حذف یا کاهش نمک و ادویه از رژیم غذایی
 • مصرف آب آناناس و آب کرفس
 • و غیره

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

طبق توصیه جراح بینی ، کسانی که در دوران نقاهت عمل زیبایی بینی به سر می برند ، باید جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به صورت و بینی ، بر روی کمر و به طور طاق باز بخواند و هم چنین بهتر است در حین خواب و استراحت ، زاویه 30 درجه ایجاد نمایند ؛ بیماران به منظور ساخت زاویه 30 درجه ، باید دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

هزینه عمل بینی طبیعی

در صورت تمایل به آگاهی از هزینه دقیق عمل جراحی بینی طبیعی ، به شما توصیه می کنیم به جراح بینی ، مراجعه نمایید ؛ چرا که هزینه عمل بینی در افراد ، متغیر بوده و پزشک پس از انجام معاینات و بررسی پارامترهای مورد نیاز هزینه نهایی جراحی بینی ، را به شما اعلام می کند.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر