جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : امروزه جراحی زیبایی بینی جزء شایع ترین جراحی های زیبایی به شمار می رود و به جرات می توان گفت که ایران در این حوزه در زمره پیشتازان قرار دارد و به دلیل بکارگیری تکنیک های نوین در این جراحی و نیز تبحر و مهارت بالای جراحان بینی سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا جهت انجام جراحی زیبایی بینی به ایران مراجعه می کنند.جراحی بینی گوشتی

اکثر افرادی که از بینی گوشتی برخوردارند و در صدد انجام جراحی بینی گوشتی می باشند عموما با این سوال مواجه هستند که آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی دائمی است یا اینکه به مرور زمان به حالت قبلی خود بر می گردد؟

برای یافتن پاسخ پرسش فوق در این مقاله با ما همراه باشید.

انواع بینی

به طور کلی بینی ها بر اساس جنس پوست و غضروف به دو دسته بینی های گوشتی با پوستی کلفت و غضروفی ضعیف و بینی های استخوانی با پوستی نازک و غضروفی محکم دسته بندی می شوند.

بعلاوه بینی های گوشتی دارای پره هایی ضخیم با ارتفاع زیاد می باشند ، ضمنا نوک این بینی ها بزرگ بوده و پوست آن ها نیز از منافذ زیادی برخوردار است.

انواع بینی های گوشتی

بینی های گوشتی خود در دو دسته تقسیم بندی می شوند :

بینی های گوشتی ای که پوست آن ها میزان زیادی چربی تولید می کند و غدد سبابه بسیاری دارد. شایان ذکر است که احتمال موفقیت آمیز بودن جراح بینی این نوع از بینی های گوشتی بالا است.

بینی های گوشتی که حجم بافت زیر پوست آن ها بالا است . در حقیقت می توان گفت که ضخامت پوست این نوع از بینی ها ناشی از غدد چربی نمی باشد.

توجه داشته باشید که جراحی این نوع از بینی های گوشتی دارای حساسیت بسیاری است ، لذا بهتر است انجام آن توسط یک جراح مجرب و حاذق صورت پذیرد.

به طور کلی ، افرادی که بینی گوشتی دارند هرگز نباید از نتیجه جراحی بینی توقعی نا معقول داشته باشند ، چرا که توقع دستیابی به یک بینی ظریف از بینی های گوشتی به دلیل ویژگی هایی که برای آن شرح دادیم انتظاری واقع بینانه نیست.

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی بازگشت پذیر است ؟

همانطور که در ابتدای مقاله قید نمودیم یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان جراحی بینی گوشتی ، احتمال بازگشت پذیری بینی به فرم قبل از جراحی می باشد.

در پاسخ باید گفت که در گذشته جراحی بینی های گوشتی با هدف کوچک کردن بینی و از طریق برداشت بافت و غضروف از بینی انجام می شد ، اما امروزه در جراحی بینی گوشتی سعی شده حتی الامکان از برداشت بیش از حد غضروف بینی خودداری شود و  جراحی بینی گوشتی از طریق تقویت غضروف بینی صورت گیرد تا بدین ترتیب نتیجه جراحی بینی برگشت نکرده و به صورت دائمی باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینیجراحی بینی گوشتی

افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید توجه داشته باشند که یک عمل جراحی نسبتا سخت و سنگین را پشت سر گذاشته اند و به منظور دریافت نتایج مطلوب از آن ، باید نسبت به دستورالعمل ها و مراقبت های پس از آن توجه نشان داده و آن ها را رعایت کنند ؛ در ذیل به برخی از مهم ترین نکات بعد از جراحی بینی ، اشاره شده است.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

اغلب افراد عادت به خوابیدن بر روی پهلو دارند ، بنابراین دوران نقاهت جراحی بینی را به سختی سپری می کنند ؛ چرا که باید جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به صورت و بینی ، از خوابیدن بر روی پهلو و شکم اجتناب کرده و به طور طاق باز بخوابند.

همچنین یکی از موارد بسیار مهم در حین خواب و استراحت ، قرار گرفتن سر در مکانی بالاتر از بدن می باشد ؛ به این منظور می توانید دو بالش در زیر سر خود قرار دهید ، این کار مانع ایجاد لخته خون می شود.

تغذیه بعد از عمل بینی

جراح بینی ، به منظور جلوگیری از بروز یبوست به بیماران خود توصیه می کند در روزهای ابتدائی پس از عمل زیبایی بینی ، از غذاهای کاملا آبکی همانند سوپ استفاده کرده و به تدریج مواد غذایی نرم تر همچون فرنی و پوره سیب زمینی را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

آب آناناس و آب کرفس ، از مواردی هستند که تاثیر به سزایی در روند بهبودی بیماران دارند ، بنابراین از این دو مورد غافل نشوید.

ورم بعد از عمل بینی

بروز تورم و کبودی پس از جراحی زیبایی بینی ، مسئله ای عادی و طبیعی می باشد که در تمامی بیماران رخ می دهد ، تنها میزان آن متفاوت می باشد ؛ از تاثیر گذارترین موارد در رفع تورم و کبودی ، باید به استفاده از کمپرس یخ اشاره کنیم.

استفاده از کمپرس یخ در روزهای ابتدائی پس از جراحی بینی ، تاثیر به سزایی در روند بهبودی تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی دارد.

سخن آخر

نتیجه جراحی بینی ارتباط تنگاتنگ و مستقیم با مهارت و تجربه جراح بینی دارد ، لذا هر قدر جراح از مهارت و تبحر بیشتری برخوردار باشد قاعدتا نتیجه جراحی نیز موفقیت آمیز تر خواهد بود.

توجه داشته باشید این مسئله در جراحی بینی های گوشتی از اهمیتی دوچندان برخوردار است.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر