جراحی لوزه

عمل جراحی لوزه

جراحی لوزه : جنس لوزه ها ، از بافت های لنفاوی می باشد که در نواحی گلو و در طرفین آن واقع شده اند و به عنوان یکی از مهم ترین ارگان های ایمنی بدن ، شناخته می شوند ؛ اما با این حال نبود آن ها  نیز منجر به بروز مشکل در افراد نمی گردد.

لوزه سوم که تحت عنوان آدنوئید نیز شناخته می شود ، یکی از سه لوزه اصلی بوده که در بن بست حفره بینی و بالای حلق قرار گرفته و از ورود ویروس و میکروب از طریق مجرای تنفسی به بدن جلوگیری می کند.

در صورتی که اندازه لوزه سوم ، بزرگ شود ؛ منجر به بروز مشکلاتی از قبیل خس خس شبانه ، خر و پف ، بروز مشکلات تنفسی و از این قبیل موارد در افراد می گردد ؛ حتی در کودکان منجر به بیش فعالی و شب ادراری نیز خواهد شد.

جراحی لوزه

بهترین سن انجام جراحي لوزه

معمولا شایع ترین سن بروز لوزه سوم از 3 الی 10 سالگی می باشد ؛ که جراحی ، نیز باید در این بازه زمانی صورت گیرد ؛ لازم به ذکر است که امکان بروز لوزه سوم در افراد زیر 3 سال و بالای 10 سال نیز امکان پذیر است ، معمولا درمان لوزه سوم در این افراد ( افراد بالای 10 سال ) تنها در موارد معدود نیاز به انجام جراحی خواهد داشت.

نحوه عمل جراحي لوزه سوم

عمل جراحي لوزه سوم ، بسیار راحت است و نیاز به ایجاد هیچ گونه برش خارجی ، نخواهد داشت ؛ چرا که از طریق دهان انجام می گیرد.

بیهوشی در عمل لوزه

به منظور انجام عمل جراحي لوزه ، نیاز به بیهوشی عمومی می باشد.

هزینه جراحي لوزه

به افراد به منظور کسب اطلاعات در رابطه با هزینه جراحي لوزه ، توصیه به مراجعه نزد متخصص گوش و حلق و بینی می شود ؛ چرا که تعیین هزینه عمل لوزه ، نیاز به انجام معاینات مورد نیاز و بررسی پارامترهای بسیاری دارد ، که باید تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر