جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک : عموما در اثر کهولت سن ، عوامل وراثتی و غیره پلک ها در معرض پف و افتادگی قرار می گیرند ، برخی اوقات افتادگی پلک به قدری است که در بینایی فرد اثر سوء می گذارد. جراحي پلک یا بلفاروپلاستی از طریق رفع افتادگی و پف پلک سبب به وجود آمدن تغییرات چشمگیری در ظاهر افراد می شود.

 

از آنجا که پوست پلک بسیار نازک است ، طبیعتا مستعد چین و چروک می باشد و این مسئله در اثر افزایش سن شدت می یابد. چرا که با بالا رفتن سن ، پوست به ویژه پوست صورت قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و در معرض چروک قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که جراحي پلک هم برای پلک فوقانی و هم برای پلک تحتانی و حتی در برخی موارد برای هر دو پلک قابل انجام می باشد.

چه افرادی کاندید مناسب جراحي پلک می باشند ؟

  • افرادی که از سلامت فیزیکی خوبی برخوردارند.
  • افرادی که سیگار و دخانیات مصرف نمی کنند.
  • افرادی که سابقه مصرف داروی خاصی دارند.
  • به دلیل حساسیت بالایی که جراحی پلک دارد ، این جراحی می بایست توسط جراح پلاستیک انجام پذیرد.

جراحی پلک

انواع جراحي پلک

  • جراحی پلک فوقانی

پلک فوقانی معمولا به دلیل افزایش سن دچار افتادگی می شود. جراحي پلک فوقانی یا بالایی بیشتر از اینکه جنبه زیبایی داشته باشد ، جنبه درمانی دارد. به طور مثال همانطور که پیشتر ذکر شد افرادی که دچار افتادگی شدید پلک فوقانی می باشند میدان بینایی آن ها در اثر این امر تحت الشعاع قرار می گیرد بنابراین جراحي پلک بالایی به این دسته از افراد کمک می کند تا این وضعیت را اصلاح نموده و میدان دید خود را مثل سابق وسعت بخشند.

  • جراحی پلک تحتانی

مشکلی که عمدتا برای پلک پایین حادث می شود ، پف پلک می باشد که غالبا به صورت مادرزادی در برخی افراد وجود دارد و سبب خسته به نظر رسیدن چهره می گردد ، با انجام جراحي پلک پایین می توان این مشکل را مرتفع نموده و شادابی و نشاط را به چهره فرد بازگرداند.

جراحی پلک

جراحی پلک چگونه انجام می شود ؟

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی از طریق بیهوشی موضعی و بیهوشی عمومی قابل انجام می باشد ، انتخاب هر یک از این روش ها به عهده بهترین جراح پلک شیراز می باشد که با توجه به وضعیت سلامت بیمار تعیین می گردد.

در طی جراحي پلک ، برش های مربوطه در امتداد خطوط پلک و به نحوی ایجاد می شوند که محل آن ها پس از جراحی مشخص نباشد. پس از ایجاد برش ها ، چربی و بافت اضافی که منجر به بروز افتادگی و پف پلک شده اند خارج می شوند.

دوران نقاهت جراحي پلک

امکان دارد بعد از جراحي پلک ، تورم و کبودی خفیفی در اطراف چشم ها به وجود بیاید اما جای نگرانی نیست ، چرا که تمامی این علائم تا 2 روز بعد از جراحی رفع می گردند به ویژه اگر مراقبت های پس از عمل به خوبی رعایت گردند.

بعد از جراحي پلک نیز مانند سایر اعمال جراحی باید از انجام کارهای سنگین خودداری نموده و از ایجاد فشار بر موضع درمان پیشگیری به عمل آورد.

پاسخ

Call Now Buttonتماس با دکتر