لیپوساکشن

لیپوساکشن از روش های لاغری موضعی است که چربی های مضاعف نواحی مختلف بدن از جمله صورت و غبغب را رفع می کند. این روش زیبایی تاثیر بسزایی در زیبایی صورت و بدن دارد. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در این خصوص داشته باشید ، پیشنهاد می دهیم در ادامه این مطلب از مطالب دکتر مجتبی سهراب پور با ما همراه باشید.

 

لیپوساکشن

 

لیپوساکشن چگونه انجام می شود ؟

برای انجام ليپوساکشن ، از لوله ای کوچک از جنس استیل به نام کانول استفاده می شود ؛ کانول ، به یک پمپ مکش متصل شده و از طریق برش های ایجاد شده بر روی ناحیه تحت درمان ، وارد بدن می شود و سپس از این طریق چربی های مضاعف از بدن خارج می شوند. روش مذکور ، روشی ساده جهت لاغری موضعی در افراد بوده و جزء عمل های سنگین به شمار نمی آید.

نکته  مهم

افرادی که تصمیم به انجام ليپوساکشن گرفته اند در ابتدا باید روش های لاغری ؛ همچون ورزش و رژیم غذایی را امتحان کرده و در صورتی که از آن نتایج مطلوب دریافت نکرده اند ، اقدام به انجام لیپوساکشن کنند

کاندیدای مناسب لیپوساکشن چه کسانی هستند ؟

 • افرادی که دارای نگرش مثبت ، می باشند.
 • کسانی که در سلامت کامل جسمی و روحی ، قرار دارند.
 • افرادی که دارای پوست سفت و ماهیچه با قوام خوب ، هستند.
 • و غیره.

لیپوساکشن با لیزر

در این روش از امواج لیزر ، به منظور آب کردن چربی های مضاعف ناحیه تحت درمان کمک گرفته شده و پس از اینکه چربی ها به حالت آبکی تبدیل شدند ، جهت خارج کردن آن ها از بدن دو راه وجود دارد ، که در ذیل به آن ها اشاره شده است :

 1. خارج کردن چربی ها ، با استفاده از قدرت مکش
 2. خارج کردن چربی ها ، با کارگذاری لوله هایی کوچک در برش های ایجاد شده

 

لیپوساکشن

 

مزایای لیپوساکشن چیست ؟

در ذیل ، به برخی از مهم ترین مزایای این عمل زیبایی ، اشاره شده است ؛ با ما همراه باشید.

 • تناسب اندام و لاغر به نظر رسیدن
 • ایجاد برش های کوچک تر نسبت به جراحی باز
 • اسکارهای کوچک تر
 • ریسک کمتر
 • مدت زمان کوتاه جراحی
 • نتایج دائمی و غیر قابل برگشت ( البته در صورت تعادل وزن )
 • افزایش اعتماد به نفس افراد
 • و از این قبیل موارد

عوارض لیپوساکشن چیست ؟

تصمیم به انجام جراحی های پلاستیک ، کاملا شخصی می باشد ؛ در صورتی که به نظرتان این متد لاغری ، تکنیکی مناسب برای شما است ، در ابتدا باید از عوارض و خطرات ناشی از آن آگاه شوید.

لازم به ذکر است ؛ بروز عوارضی که در فوق به آن ها اشاره شد ، جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که به مرور زمان و با رعایت دستورالعمل های مراقبتی ، بهبود می یابد.

در صورتی که لیپوساکشن ، تحت نظر جراح پلاستیک ماهر و چیره دست انجام گیرد ؛ هیچ گونه خطری بیماران را تهدید نمی کند. با این حال ، بروز برخی از عوارض از جمله تورم ، کبودی ، درد خفیف ومواردی از این قبیل اجتناب ناپذیر می باشد.

در صورتی که جراح صورت انتخابی شما ، تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد ، احتمال بروز عوارض خطرناک تر و جبران ناپذیر افزایش می یابد ؛ بنابراین در انتخاب پزشک ، بسیار دقت کرده و یکی از بهترین ها را برگزینید.

لیپوساکشن غبغب

حذف چربی های غبغب یا یا چانه با ستفاده از دستگاه مذکور ، زمانی انجام می شود که فرد با وجود فعالیت ورزشی و رژیم غذایی موفق به حذف آن ها نشده باشد. همچنین اگر افراد زمانی برای انجام فعالیت های ورزشی نداشته باشند می توانند با استفاده این روش لاغری موضعی ، زاویه ای زیبا در صورت شان خلق کنند.

قبل از لیپوساکشن غبغب ، ناحیه مورد نظر به کمک داروهای بی حسی ، بی حس می شود و سپس با استفاده از لوله کانولا بسیار کوچک ، با ضخامتی حدود کمتر از 2 میلی متر ، چربی ها خارج می شوند.

بعد از انجام این فرآیند متقاضی پوستی محکم ، لیفت شده ، بدون چین و چروک و بدون چربی اضافه را مشاهده می کند.

مدت زمان بهبودی

بعد از انجام پروسه مذکور ، پزشک زیبایی برای حفظ نتیجه خلق شده و سلامتی شما ، ممکن است گن مخصوصی معرفی کند. این گن در دوران نقاهت و در ساعت های خاصی دور سر و زیر چانه قرار می گیرد. حدود چند روز تا یک هفته بعد از انجام این تکنیک ، بهبودی کامل بدست می آید. در طی این  مدت و حتی بیشتر ( حدود 2 ماه ) هرگز فعالیت و ورزش سنگین انجام ندهید

ماندگاری لیپوساکشن غبغب

این متد لاغری برای خلق زیبایی در دراز مدت طراحی شده است. بنابراین اگر افراد بعد از انجام این پروسه دچار افزایش وزن زیادی نشوند و رژیم غذای متناسبی داشته باشند ، می توانند تا 10 سال از نتیجه این فرآیند لذت ببرند. بعد از این بازه زمانی به دلیل افزایش سن و خاصیت الاستیسیته یا حالت کشسانی پوست و موارد دیگر امکان ایجاد چربی های جدید وجود دارد.

آیا عمل لیپوساکشن غبغب دردناک است؟

دکتر مجتبی سهراب پور ، جراح پلاستیک صورت در شیراز قبل از هر اقدامی ، ابتدا صورت متقاضی را بی حس کرده و بعد از آن فرآیند استخراج چربی را آغاز می کند. لذا بیشتر مراجعه کنندگان هیچ گونه دردی احساس نمی کند. البته این موضوع به آستانه درد مراجعه کننده نیز بستگی دارد. در صورتی که آستانه درد شما پایین است ، برای داشتن روند زیبایی ایده آل این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

قیمت لیپوساکشن

در رابطه با هزینه این فرآیند زیبایی در شیراز ، باید ذکر شود که پارامتر های گوناگونی در قیمت نهایی نقش دارند. این پارامتر ها نظیر موارد زیر هستند:

 • ناحیه مورد نظر
 • میزان چربی
 • آزمایش های مورد نیاز
 • مراقبت های پس از آن
 • دستمزد پزشک
 • و غیره

از آن جا که دکتر سهراب پور ، لیپوساکشن غبغب انجام می دهد ، شما می توانید در این خصوص با راه های ارتباطی موجود در سایت با وی تماس برقرار کنید و درباره هزینه این فرآیند اطلاعات لازم را به دست آورید.

پاسخ

تماس با دکتر